Pojistné ventily a pneumatická řídící zařízení

Pojistné neboli bezpečnostní ventily chrání před nežádoucím přetlakem nebo podtlakem způsobeným nesprávnou manipulací nebo chybnou funkcí.

Na český trh dodáváme vysoce kvalitní produkty italské značky TECHNICAL.

Pojistné ventily řady SV 5001-H jsou určeny zejména k ochraně zásobovaných nádrží, čerpadel s nízkým výtlakem, pneumatických a hydraulických vedení nebo k ochraně před tepelnou roztažností.

Mohou být použity buď s kapalinami, nebo s plynnými kapalinami při teplotě okolí. 

Pro tuto řadu je k dispozici certifikace PED a označení CE až do nastaveného tlaku 330 bar.

Pojistný ventil řady SV 10001  je určen zejména k ochraně vstřikovacího čerpadla před přetlakem způsobeným nesprávnou manipulací nebo chybnou funkcí. 

Mohou být použity s různými kapalinami při vysokém a extrémně vysokém tlaku, pro tuto řadu je k dispozici certifikace PED a označení CE v souladu se směrnicí 2014/68/EU až do nastaveného tlaku 700 bar.

Teoretická maximální kapacita pro triplexní čerpadla dosahuje 21 m³/h (2 “ventily).
 
Ventily jsou vyráběny z nerezové oceli, jako standardní materiál, ale často jsou vyráběny také v plastové materiály (PVC, C-PVC, PTFE, PVDF) a superslitiny pro maximální spolehlivost se zvláště agresivními kapalinami.
 
Ventil může být vybaven vyvažovacím/izolačním vlnovcem a topným pláštěm pro případ protitlaku a kapalin tuhnoucích při pokojové teplotě.
 
Verze s vyvažovacím pístem a integrovanými přírubami je vhodná pro správnou funkci v přítomnosti vysokých protitlaků.
Dostupnost clon od D do H a možnost nastavení tlaku až 413 bar, umožňuje najít nejlepší řešení pro každou instalaci.
 
Standardní verze mají tělo z uhlíkové oceli nebo nerezové oceli a obložení z nerezové oceli; speciální materiály jsou k dispozici na vyžádání.
 
Ventily řady 10000 poskytují mnoho možností příslušenství: zkušební roubík, měkké sedlo, zvedací páka, měch nebo vyvažovací píst.
 
Tyto ventily se používají hlavně v ropném a plynárenském průmyslu, ale používají se u vysokotlakých čerpadel pro kovářský a těžební průmysl.

K dispozici se závitovým připojením, GAS a NPT a přírubou v souladu s normou ASME B 16.5 nebo EN je k dispozici s následujícími velikostmi: ½ “, ¾” a 1 “x 1” a nastaveným tlakem až 1500 bar.

K dispozici jsou tři otvory pro pokrytí různých potřeb tlaku a kapacity.

Těleso je možné dodat v uhlíkové oceli nebo nerezové oceli, přičemž obložení ventilu je vždy vyrobeno z nerezové oceli.

V případě agresivních kapalin a/nebo aplikací mohou být ventily vyrobeny ze speciální oceli: duplex, super duplex, monel atd. Oblastí použití je mnoho: kryogenní průmysl, průmyslové plyny, ochrana akumulátorů, kompresorů a vysokotlakých čerpadel .

Jsou také klasické ventily používané pro ochranu před tepelnou roztažností v ropném a plynárenském průmyslu.

Dostupné příslušenství je následující: pojistný šroub, zvedací páka, měkké sedlo, vyvažovací píst, nastavitelný odfuk pro použití s ​​kapalinami v plynném stavu. Dostupné certifikace jsou: PED, EAC, ASME UV-Stamp (pouze pro plyn).

Série 30000 je název, který dal TECHNICAL svým ventilům v souladu s normou API 526.

Přípustné nastavené tlaky se pohybují od 0,6 do 413 barů pro kapaliny v kapalném a plynném stavu.

Tlakové pojistné ventily řady 30000 byly navrženy pro provoz v parách, plynech a kapalinách.

Tyto ventily jsou s plnou tryskou, plným zdvihem a pružinou.

Pro pokrytí co nejširšího rozsahu teplot a tlaků jsou na těleso použity materiály A216 WCB, A 351 CF8M, A352 LCB a A217 WC6; vnitřek je rovněž z nerezové oceli; použité pružiny jsou uhlíková ocel, nerezová ocel, wolframová legovaná ocel a inconel pro použití ve vysokoteplotním nebo korozivním prostředí.

Na vyžádání jsou k dispozici také speciální materiály pro jakoukoli součást ventilu. K dispozici je veškeré běžně požadované příslušenství.

Pilotně řízené pojistné ventily řady 30000P od společnosti Technical jsou navrženy v souladu s normami EN 12516-1 a ASME B 16.34, a protože jsou odvozeny z vysoce účinných pilotně řízených bezpečnostních ventilů řady 30000, jsou pilotní verzí řady 30000 a v důsledku toho jsou ventily podle normy API 526 pro otvory a rozměry od středu k čelu jsou v souladu s normami API 526.

Dostupné otvory se pohybují od D až do U s připojením od 1” x 2” do 10” x 12” a hodnocením od 150# x 150# až do 2500# x 600# podle standardu ASME B 16.5.

Na vyžádání jsou k dispozici připojení podle různých norem.

Jejich hlavním rysem je nastavitelný odfuk od 2 % do 7 % nastaveného P a pilot, který může být typu „pop action nebo modulate“.

TECHNICAL, která tyto ventily vyrábí již více než deset let, nedávno přepracovala svůj projekt reagovat konkurenceschopnějším způsobem na rostoucí počet požadavků na tento typ ventilu. Snaha o maximální využití systémů zvýšila poptávku po tomto typu ventilu a to je důvod, proč se společnost rozhodla aktualizovat celou řadu.

Dostupné modely v současné době obsahují jako standardní příslušenství pojistku proti zpětnému toku, filtr, zvedací páku, připojení pro test v terénu a měkké sedlo.

Pilotně ovládané pojistné ventily se používají především v ropném a plynárenském průmyslu a sdílejí s pružinovou řadou řadu dostupných materiálů.

Dostupné certifikace jsou: PED, EAC (ex GOST-R, GGTN-K).

Jedná se o přístroj složený ze dvou samostatných částí: kapalinového senzoru doplněného o připojení k nádrži a ON-OFF pneumatického rozdělovače.
 
Vysoká citlivost rozdělovače umožňuje použití snímače pro různé druhy kapalin a velmi nízkou specifickou hmotnost.
 
Je k dispozici se závitovým připojením (ASME, EN, API) nebo speciálním podle specifikací klienta.
Maximální pracovní tlak je 700 bar.
 
Standardně dodávané materiály jsou: slitina niklu pro trubku senzoru; uhlíková ocel pro nosné těleso; hliník pro tělo rozdělovače a nerezová ocel pro vnitřní části.
Univerzální pneumatický servoventil řady SV3 umožňuje automatizaci vedení pod tlakem.
 
Toho je dosaženo použitím buď pneumatického signálu nebo ručního zásahu k aktivaci třícestného rozdělovače, který přepne vnitřní připojení.
 
K dispozici jsou následující konfigurace: automatická, s ručním resetem, bistabilní a manuální.
Rychlostní zpětný ventil řady REF 3000 se používá k automatickému blokování průtoku potrubím, na kterém je instalován v případě zvýšení rychlosti v důsledku otevření okruhu po proudu v důsledku manévru, zhroucení pojistkové zástrčky, porušení těsnění nebo jakákoli jiná událost, která způsobí tok tekutiny po proudu.
 
Nejběžnější instalace je na servisních vedeních vybavených pojistkovými zástrčkami.
 
Při vypuknutí požáru nebo v důsledku silného zvýšení teploty v chráněné instalaci dojde ke zhroucení jedné nebo více pojistkových vložek a úniku kapaliny, což způsobí uvedení REF 3000 do činnosti.
Tlakový spínač ovládá pneumatický signál buď v případě poklesu, nebo v případě zvýšení tlaku v potrubí, na kterém je instalován.
 
Tlak v potrubí je detekován pístem naproti nastavitelné pružině přes vřeteno.
Když tlak dosáhne nastavené hodnoty, rozdělovač zablokuje signální tlak a spojí výstup s odvzdušňovacím potrubím.
 
Tlakový spínač PP 10000 může pracovat i v obráceném režimu: při dosažení nastaveného tlaku se aktivuje signální tlak.
Nastavení tlaku lze provést v celém rozsahu pružiny buď v režimu „vysoký tlak“ nebo v režimu „nízký tlak“.
TECHNICAL nabízí speciální typ regulačního ventilu pro ropný a plynárenský průmysl: kapalinový vypouštěcí ventil GV Series 20000.
 
Tento ventil je typ šoupátka a používá se hlavně za separátory pro vypouštění přebytečné vody.
 
Nejžádanější konfigurace je „pevný blok“, který zajišťuje spojení uzavíracích ventilů a regulačního ventilu v jediném bloku.
 
Ventily mají integrovaný jednočinný pohon a mohou být vyrobeny z uhlíkové oceli nebo nerezové oceli.
Jejich pevnost je tvořena sedlem z karbidu wolframu, které zajišťuje vysokou odolnost proti opotřebení.
 
Součástí návrhu může být také ovládací panel, který lze přizpůsobit pomocí koncových spínačů, solenoidových ventilů, tlakoměrů a protitahů.
Přepínací ventil řady CV-1500 dovoluje zachytit jeden ze dvou na něm namontovaných ventilů, čímž umožní provoz druhého ventilu současně a umožňuje provádět demontáž a údržbu přerušovaného ventilu.
Současné zachycení dvou ventilů není nikdy možné.
 
Použití přepínacího ventilu v závodech umožňuje provádět běžnou údržbu pojistných ventilů bez zastavení výroby a bez vypouštění tlaku ze zařízení, což šetří čas a náklady na doplňování.
 
Na tělese přepínacího ventilu jsou k dispozici závitové spoje pro uchycení jednotky přepínacího ventilu a pojistného ventilu.
Namontované ventily mohou být umístěny v nejvhodnějším směru.
cs_CZ